head

Informacje ogólne

Szanowni Państwo,

 

sukces I Konferencji CARDIOLIPID 2016 w Gdyni, we wrześniu ubiegłego roku, spowodował, że II Konferencja CARDIOLIPID 2017 będzie oficjalnym letnim spotkaniem Sekcji Farmakoterapii Sercowo-Naczyniowej Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Gorąco zapraszamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu! Ocenimy jak funkcjonują ogłoszone w trakcie Kongresu Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego (ESC) w 2016 roku nowe, długo oczekiwane wytyczne leczenia dyslipidemii, które zastąpiły dokument z 2011 roku.

Podyskutujemy o nowych celach terapeutycznych w zakresie obniżania cholesterolu frakcji LDL u chorych bardzo wysokiego i wysokiego ryzyka sercowo-naczyniowego, a więc o potrzebie stosowania silnych statyn w maksymalnie tolerowanych dawkach, jak podkreślano w dokumencie Sekcji Farmakoterapii Sercowo-Naczyniowej Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego (PTK) — II DEKLARACJI SOPOCKIEJ.

Na szczęście już teraz najczęściej sięgamy w Polsce po atorwastatynę i rosuwastatynę, ale warto podyskutować o różnicach pomiędzy nimi i ich pozycjonowaniu.

Dołączenie do statyn ezetimibu otwiera epokę leczenia skojarzonego, a na horyzoncie pojawia się już „trzeci gracz” terapii skojarzonej: alirokumab i ewolokumab. To najważniejsze leki we wrodzonych hipercholesterolemiach rodzinnych. Hipercholesterolemii poświęcimy osobną sesję przygotowaną przez referencyjny i najbardziej doświadczony w tej tematyce ośrodek gdański kierowany przez JM Rektora GUMed Profesora Marcina Gruchałę.

Nadal wielu chorych nie toleruje dużych dawek statyn, a mimo wydania najnowszych konsensusów ESC na ten temat, nie bardzo wiemy jak ich leczyć. Czy stosować terapie dodatkowe (koenzym Q10?), czy dołączać inne leki hipolipemizujące? Jak diagnozować i postępować przy nietolerancji statyn?

Osobnym wyzwaniem w nowych wytycznych stał się drugorzędowy cel leczenia: cholesterol non-HDL. Stąd też dużo będziemy mówić również o fibratach.

Nie zabraknie dyskusji o żywności funkcjonalnej, nowych, nieklasycznych czynnikach ryzyka, odżywianiu i stylu życia. Nie tylko lipidologią żyje człowiek — czy znacie Państwo pierwszą polską monografię poświęconą tej tematyce? Zaproszenie, jak w ubiegłym roku, przyjęła również wybitna ekspert wśród lekarzy zajmujących się żywieniem — Profesor Małgorzata Kozłowska-Wojciechowska.

Państwa też nie powinno zabraknąć w Gdyni w dniach 8–10 września 2017 roku. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji!

 

 

zdjecie
podpis

prof. dr hab. n. med. Artur Mamcarz
Przewodniczący Sekcji Farmakoterapii
Sercowo-Naczyniowej PTK

zdjecie
podpis

prof. dr hab. n. med. Krzysztof J. Filipiak
Przewodniczący Komitetu Naukowego


Zapraszamy do udziału w II Konferencji CARDIOLIPID, która odbędzie się 8–10 września 2017 roku w Gdyni.

Miejsce:
Courtyard Gdynia Waterfront
Jerzego Waszyngtona 19, 81-342 Gdynia

Organizator
VM Media sp. z o.o. VM Group sp.k.
ul. Świętokrzyska 73, 80–180 Gdańsk
tel.: 58 320 94 94

Punkty edukacyjne
Uprzejmie informujemy, że wszystkim uczestnikom konferencji zostanie przyznanych 8 punktów edukacyjnych.

Certyfikaty
Certyfikaty uczestnictwa będą wydawane po zakończeniu wykładów w recepcji konferencyjnej za okazaniem identyfikatora. Mogą też Państwo wydrukować certyfikat samodzielnie — szczegóły poniżej.

Wydruk certyfikatu
1. W celu wydrukowania certyfikatu prosimy zalogować się na swój profil w elektronicznym systemie rejestracji, wybierając zakładkę
     Zarejestruj się>>
2. Z menu znajdującego się po lewej stronie należy wybrać Wydruk certyfikatu.
3. Kliknąć Pobierz certyfikat.
4. Wygenerowany certyfikat, gotowy do wydruku, pojawi się w nowym oknie.
5. Wydrukować certyfikat.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Organizatorem >>